Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Windows 8 sahibini tanıyacak

YazarMesaj
Static
GOLD Üye
GOLD Üye
Static

Windows 8 sahibini tanıyacak Empty
MesajKonu: Windows 8 sahibini tanıyacak   Windows 8 sahibini tanıyacak Icon_minitimeÇarş. Haz. 30, 2010 12:59 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Microsoft'tan sızdırılan bir sunuma göre Windows 8 işletim sistemi yüz tanıma ve hareketle kontrol gibi 'yapay zeka' unsurları barındıracak.

Bugüne kadarki Windows edisyonları içinde en büyük başarıyı yakalayan Windows 7 satış rekorları kırarken, bir iki yıl içinde piyasaya sunulması beklenen Windows 8 için de ilginç dedikodular internete düşmeye devam ediyor.

Gizmodo teknolojik haber sitesinin aktardığı söylentilere göre Windows 8, neredeyse hiç beklemeden açılıp kapanacak ve kullanıcıyı ‘yüzünden’ tanıyıp sistemi çalışır duruma getirecek.

Microsoft’un ay başında E3 oyun fuarında tanıttığı Kinect hareket kontrol ünitesinde kullanılan teknolojileri kısmen Windows 8’e aktarılacağı belirtiliyor.

Dedikodular, sistemin kullanıcıyı yüzünden tanıma dışında, bilgisayarın başına başka bir kullanıcı geçtiğinde varsa onun kullanıcı hesabına otomatik geçişi de sağlayacağı, hatta bazı fonksiyonları el hareketleriyle gerçekleştirebileceği yönünde.

Sşstemin sahip olacağı söylenen bir başka özellik de çok kısa bir sürede açılıp kapanacağı, bazı işlevlerin ise düğmeye basılır basılmaz kullanıma hazır hale geleceği.

Bir Windows 8 sunumundan sızdığı söylenen bilgilere göre yeni işletim sistemi 3D, kablosuz TV, IPTV ve tablet bilgisayarlarla da tam uyum ve iletişim içinde çalışacak. Pek çok tarayıcı ve işletim sistemi eklentisini yerleşik olarak barındıran HTML5 yazılım çatısı

Microsoft’un bugüne kadarki en başarılı satış grafiğine sahip Windows 7 işletim sistemi, bolca eleştirilen Windows Vista’nın 2 yılda ulaştığı 100 milyon adetlik satış rakamına sadece dört ayda ulaştı. Firmadan yapılan açıklamada Windows 7’nin ilk 6 ayda 150 milyon rakamını geçerek tarihte en hızlı satılan işletim sistemi ünvanı kazandığı belirtildi.

Windows 8 sahibini tanıyacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Köpekler sahibini taklit ediyor
» Windows 7 yeni XP'yse, Windows 8 ne olacak?
» Windows 8'in Windows 7'ye zararı!
» Windows 7 SP1
» Windows 8