Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'Terör strateji değiştirmiştir'

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

'Terör strateji değiştirmiştir' Empty
MesajKonu: 'Terör strateji değiştirmiştir'   'Terör strateji değiştirmiştir' Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 9:15 pm

Şener, Türkiye'de terörün zirve yaptığını, kurumlar arasında güven kalmadığını söyledi.

'Terör strateji değiştirmiştir' 90197

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Türkiye'de terörün zirve yaptığını, kurumlar arasında güven olmadığını ve sorunun aşılamadığını öne sürerek, "Sistemin çözüm üretme yeteneği tahrip edilmiş. Kimim tahrip ettiğinin sorgulanması lazım" dedi.

TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti. EBSO ziyaretinde konuşan Şener, şehit cenazelerinin arttığına dikkat çekerek; "Terör artık zirve yapmış durumda. Türkiye'nin her yerinden insanların kaybı var. Açılım sürecinin sonrası insanlar 'Türkiye nereye gidiyor' diye soruyor.. Ne oldu bu açılım sonrası. Görünen o ki açılım ortada kaldı. Başladığımız noktadan daha gerideyiz. O zaman bu kadar kavga gürültü neden yapıldı? Terör örgütü de 'niye açılımı tamamlamıyorsun' diye baskı yapıyor. Haziran'dan itibaren eylemleri sıklaştırdı. Terör strateji değiştirdi. İskenderun'da nöbet değiştiren askerlere, Osmangazi'de lojmanlara saldırılması terörün planlama, lojistik, zamanla strateji değiştirdiğini hatta uluslararası destek aldığını gösteriyor" dedi.

"VATANDAŞ OLARAK SORUYORUM..."

Türkiye'de kurumlar arasında güven derecesinin artık yok olacak derecede azaldığını iddia eden Şener, "Vatandaş olarak soruyorum. İktidar neyi yanlış yaptı da terör bu noktaya geldi. Kurumlar arası güven kalmadı. Güvenlik sorununu çözmek için bir masa etrafında toplanan hükümet, kuvvet komutanları, emniyet, istihbarat, dışişleri arasında güven yok. Bu kurumlar güven duygusuyla biraraya gelmiyor. Hepsi kendi içinde ve birbirleriyle kavgalı. Terörle mücadelede güven yoksa bunalım varsa kurumlar bilgi ve birikimlerini paylaşmak yerine karşımdakinin ayağı kayarsa nasıl avantaj sağlarım diye düşünüyorsa durum ortada. Sistemin çözüm üretme yeteneği tahrip edilmiş. Kimim tahrip ettiğinin sorgulanması lazım" diye konuştu.

"TÜRK EKONOMİSİ DARBE YEMİŞTİR"

İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş'ı da makamında ziyaret eden TP Genel Başkanı Şener; Türkiye'de küçülme, enflasyon, işsizlik ve bütçe açığı gibi rakamların krizin çıktığı ABD, büyük sıkıntılar yaşayan Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerden daha kötü olduğunu savundu. Şener, Türk ekonomisinin seçimlerden bu güne önemli kayıplara uğradığını, "2007'den 2009'a milli gelirde 100 milyar dolarlık, kişi başına milli gelirde ise bin 770 dolarlık azalmanın yaşandığı bir ekonomi için iyiye gidildiği naralarının atılmasını" anlamsız bulduğunu ifade eden Şener, şöyle konuştu:

''Bunları birlikte değerlendirdiğimizde Türk ekonomisinin önemli bir darbe yemiş olduğu ortada. Aslında dünya ekonomisi yeniden yapılanıyor. Türk ekonomisi nasıl yapılanmalıdır. Bununla ilgi çaba harcayan politika üreten bir iktidar, siyası yapı yoktur aslında risk burada. Böyle bir noktada aslında bir seferberlik ilan edilmesi lazım. Ne yapılacak, kurumsal yapıyı nasıl düzenleyecek Türkiye. Hazine, Merkez Bankası, DPT, Maliye Bakanlığı, BDDK, SPK binlerce uzmanın harıl harıl çalışması lazım. Türkiye'nin
gündeminde ekonomi görmüyorum, her gün kavga didişme ve kurumlar arası güvensizlik var. Ortak üretim yapmaya uygun bir ortamda değil. Sürekli didişmenin olduğu bir ortamda ülkenin kaderiyle ilgili ortak bir çaba gerçekleşmez. Türkiye bu açmazı yaşıyor. İşler oluruna bırakılıyor. Oluruna bırakarak olmaz."

"İŞSİZLİK HARİTASI ÇIKARIYORUZ"

İZTO Başkanı Demirtaş ise, işsizlik konusunda oda olarak bölgenin işsizlik haritasını çıkarmak üzere çalışma başlattıklarını, İzmir Ekonomi Üniversitesi koordinasyonuyla yapılan bu çalışmayla istihdam konusunda karanlığa kurşun sıkmak durumunda kalınmayacağını ifade etti. Demirtaş, Şener'in ekonominin içinden gelen biri olarak iş dünyasının dilinden anladığını, siyasette olmasını önemsediklerini ifade etti.

Öte yandan, ziyarete eski İzmir İl Genel Meclisi Başkanı ve AK Parti üyesi İsmail Yılmaz da katıldı. Gazetecilerin İsmail Yılmaz'ın Türkiye Partisi'ne katılıp katılmadığına yönelik sorusu üzerine Şener; ''İsmail Yılmaz bizim fahri partilimiz. Öteden beri arkadaşız. İsmail Bey'e ben hiçbir zaman hangi partili olduğunu sormadım'' yanıtını verdi. Yılmaz da bu sözler üzerine, ''Her zaman sizinle beraberiz'' dedi.
https://bedava.canadian-forum.com

'Terör strateji değiştirmiştir'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gülen: Terör saldırıları göstere göstere
» Terör nasıl önlenir?
» UTSAM’ın terör raporu
» Bir paşanın oğlu ölürse terör biter
» Terör ve provokasyonlara rağmen demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz