Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Deniz Feneri'nde süpriz karar

YazarMesaj
Dark Death
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
Dark Death

Deniz Feneri'nde süpriz karar Empty
MesajKonu: Deniz Feneri'nde süpriz karar   Deniz Feneri'nde süpriz karar Icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 12:00 am

Evrakta sahkecilikle suçlanan İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç beraat etti

Cezaevindeki Deniz Feneri e.v. Başkanı Gürhan’dan, Kanal 7 Başkanı Karaman adına vekaletname düzenleyen İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç beraat etti. Büyükkılıç hakkında, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun suç duyurusu üzerine dava açılmıştı.

Almanya’daki Deniz Feneri e.V Başkanı Mehmet Gürhan’ın cezaevinde bulunduğu 21 Mayıs 2007’de, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’a vekalet verdiği ortaya çıkmış, işlemi yapan İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç hakkında dava açılmıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın suç duyurusu üzerine hazırlanan iddianamede Büyükkılıç hakkında, “resmi belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

’İnceledim, şüphelenmedim’

Sanık İsmet Büyükkılıç ilk duruşmada “Noterlerde onaylama ve düzenleme şeklinde işlemler yapılmaktadır. Olay yerine gittim. Nüfus cüzdanını inceledim. Şüphelenmedim. Kaygı ve endişe duymadım. Yaptığım kontrolde herhangi bir aksaklık tespit edilemedi. Hazırladıkları vekâletin onay işlemini yaptım. Noter kanununda nüfus kaydı örneğinin istenmesine dair bir hüküm yoktur” diyerek iddiayı reddetti. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi kararında, atılı suçun sabit olmadığına kanaat getirerek beraatine karar verdi. Savcı da bir önceki celsede Büyükkılıç’ın suç kastı ile hareket etmediğini savunarak beraat talep etmişti.

Kılıçdaroğlu: ‘Yurt dışında hazırlanıp imza için gönderildi’

Soruşturma kapsamında talimatla ifadesi alınan müşteki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cezaevindeki Deniz Feneri e.V. başkanının Türkiye’ye gelip vekaletname vermesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, “Ben velaletnamedeki yazının çıktısı ve yazı karakterlerine göre bu evrakın yurt dışına hazırlanıp imza için gönderildiği kanaatini taşıyorum. Böyle bir endişem vardır” demişti.

Deniz Feneri'nde süpriz karar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevinç Kırmızıgül – Deniz
» Deniz Akkaya'yı hiç böyle görmediniz!
» Karar mı veremiyorsun? O halde çarkı çevir
» Deniz B_aykal'ın referandum iddiası 'Evet'çileri köpürtecek
» Habur davasında flaş karar