Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Çin internette sansürü savundu

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Çin internette sansürü savundu Empty
MesajKonu: Çin internette sansürü savundu   Çin internette sansürü savundu Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 9:21 pm

Çin internette sansürü savundu 20100610051025_googlechina

Çin, hükümetin internet politikalarını açıkladığı tutum belgesinde interneti sansür etme hakkını savundu.

Belgede, devletin iktidarını, ulusal birliği ve ülkenin çıkarlarını korumak için internet sansürüne gerek duyulduğu ifade edildi.

Ayrıca, Çin'de faaliyet gösteren yabancı şirketlerin ülkede internet üzerine getirilen sınırlandırmalar ve kurallara riayet etmesi gerektiği de belirtildi.

Çin'de "hassas" olarak kabul edilen internet siteleri düzenli olarak sansüre maruz kalıyor.

Sanal dünyanın en büyük şirketlerinden Google, geçtiğimiz yıl Mart ayında Çin'deki faaliyetlerine son vermişti.

Google, Çin'in uyguladığı sansürü artık kabul etmek istemedikleri gerekçesiyle bu kararı aldıklarını ifade etmişti.

Google'ın Çince hizmetleri artık internet konusunda daha esnek politikalara sahip olan Hong Kong'dan veriliyor.

Hızlı gelişim

Buna karşın, tutum belgesinde Çin halkının internette sınırsız ifade özgürlüğü olduğu savunuluyor.

Belge, internetin Çin'de ne kadar hızla geliştiğini de gösteriyor.

Çin'de internet kullanımı ilk olarak 16 yıl önce başlamıştı.

Ülkede şu anda 400 milyon internet kullanıcısı olduğu sanılıyor.

Belgeye göre, internet Çin'de birçok bölgede hayat tarzı üzerinde etkili bir rol oynamış durumda.
https://bedava.canadian-forum.com

Çin internette sansürü savundu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twitter'da saldırı sansürü
» İnternette tarihi değişiklik
» 'İnternette her adım kayıtta'
» İnternette Görünmez Olma
» İnternette herşeyi izleyebilirsiniz