Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Özel okullara zam

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Özel okullara zam Empty
MesajKonu: Özel okullara zam   Özel okullara zam Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 9:47 pm

Özel okullar yıllık eğitim ücretlerine zam yaptılar.

Özel okullara zam 89292

Özel okullardan bazıları yıllık eğitim ücretlerine enflasyon civarında zam yaparken, bazıları enflasyonun üstüne çıktı.

Bazı özel anaokullarının ücretlerinin yüzde 20-30 oranında artırıldığı Ankara'da bu okulların fiyatları 8 bin-35 bin arasında değişiyor.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Gülan, tüm özel öğretim kurumlarının 31 Mayıs 2010'a kadar 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ücretlerini ilan ettiklerini belirtti.

İstanbul'da özel okulların yüzde 6 ile 15 arasında değişen oranlarda zam yaptıklarını ifade eden Gülan, ''İstanbul'da zam oranı ortalama yüzde 10 civarında. Dolayısıyla İstanbul'daki okullar enflasyon civarında kaldılar diyebiliriz. Anadolu'nun diğer illerinde ise tecrübelerime dayanarak bunun yüzde 8.5'lere düştüğünü tahmin ediyorum'' dedi.

ANKARA'DA OKUL ÜCRETLERİ

Ankara'da bazı anaokullarının ücretleri ilköğretim ve liseler daha yüksek. TED Koleji'nin anaokulu ücreti KDV dahil 32 bin liradan 35 bin liraya (TED mezunları hariç), Arı Koleji anaokulu KDV hariç 6 bin 389 TL'den KDV hariç 7 bin 958 TL'ye, Bilim Koleji anaokulu KDV dahil 7 bin 370 TL'den 9 bin TL'ye, Bilkent anaokulu etüd, yemek, kırtasiye ve KDV dahil 13 bin 860 TL'den 15 bin 100 TL'ye yükseltildi. 

Başkent Üniversitesi Özel Ayşe Abla Okulları ise ücretini en az artıran okullardan biri oldu. Özel Ayşe Abla Okulları'nın anasınıfı ücretinde artış yapılmazken, ilköğretim ve Anadolu lisesine yüzde 5.4, fen lisesi ücretine de yüzde 6.2 oranında zam yapıldı.
https://bedava.canadian-forum.com

Özel okullara zam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özel Koruma
» Özel Ders
» Sony'den özel 3D TV!
» Facebook'a özel iç çamaşırı
» Fenerlilere Özel iPod