Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İşletim Sistemi Güvenliği ve Güncelliği !

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

İşletim Sistemi Güvenliği ve Güncelliği ! Empty
MesajKonu: İşletim Sistemi Güvenliği ve Güncelliği !   İşletim Sistemi Güvenliği ve Güncelliği ! Icon_minitimeÇarş. Mart 02, 2011 10:46 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İşletim sistemi nedir?
Özetle işletim sistemi, bilgisayarların çalışabilmesi için gereken temel yazılımdır. Bilgisayarlar, çeşitli donanım ürünlerinin belli bir tasarıma göre bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Bilgisayarda yaptığımız çalışmaları, internet kullanımını ve bunlar gibi birçok uygulamayı gerçekleştirdiğimiz sanal platform diyebiliriz.
İşletim sisteminin güncellenmesi neden önemlidir?
İşletim sistemleri, %100 kararlı yapılardır. Bugünlerde bilgisayar teknolojisi sürekli değisen bir ivmeyle artar durumda ve işletim sistemleri bu mekanizmanın en temel yapı taşlarından biri. Güvenlik açısından baktığımızda önemi daha da artıyor çünkü güncellemelerin birçoğu da güvenlik bazlı oluyor. Güvenlik ve diğer güncellemeler, virüslere, solucanlara, truva atlarına vs.. karşı gelistirilen yapılar olup; bilgisayarımızı teknolojinin hızına entegre edip aynı zamanda güvenliğimizi kontrol altında tutmayı amaçlıyor.
https://bedava.canadian-forum.com

İşletim Sistemi Güvenliği ve Güncelliği !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yepyeni Bir Mobil İşletim Sistemi
» Netbooklar için 4 harika işletim sistemi!
» İşletim Sistemleri Yarışıyor
» 1. Hit Sistemi Başvurusu
» Bilgisayar Güvenliği