Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Galatasaray "kavga" iddiasını yalanladı

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Galatasaray "kavga" iddiasını yalanladı  Empty
MesajKonu: Galatasaray "kavga" iddiasını yalanladı    Galatasaray "kavga" iddiasını yalanladı  Icon_minitimeSalı Mart 01, 2011 12:13 am

Galatasaray kulübü, Milan Baros ile Juan Pablo Pino'nun kavga ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

Galatasaray kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada "medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray'ı kontrolden çıkmış durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz" denildi.

Galatasaray'ın yaptığı açıklama şöyle:

"Bugün yayınlanan bazı gazetelerin spor sayfalarında ve dün gece yayınlanan bazı spor programlarında yer alan futbolcularımızın birbirleriyle yumruklaştığı, küfürleştiği, olayların çıktığı, Florya'da program dışı idman yapıldığı şeklinde yer alan bu tip ve benzeri haberlerde bahsi geçen olaylar hiçbir şekilde gerçekleşmemiştir.

"Medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray'ı kontrolden çıkmış durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Ne yazık ki yenilgiyle sonuçlanan talihsiz bir lig karşılaşmanın ardından üretilen bu haberlerle yaratılmaya çalışılan izlenim, Florya'da büyük bir kaos ortamı bulunduğuna spor kamuoyunu inandırmaya çabalamaktır. Haber adı altında yapılan bu yayınlar, akıl almaz bir yıpratma operasyonunun parçasıdır.

"Birbiriyle kavga eden, antrenmana iştirak etmeyen, başkanın yaptığı toplantıya katılmayan, kendilerine verilen borcu yoktur kağıdını imzalamayarak adeta kazan kaldıran, adeta bir üçüncü sayfa gazete haberi gibi soyunma odasında yumruk yumruğa kavga ederek kanlar içinde kalan futbolcular!" Bu tür gerçekleşmemiş hayal ürünü haberlere konu edilen olaylarla gündem yaratarak Galatasaray camiasını yıpratılmaya çalışılmaktadır.

"Değerli Galatasaraylılara ve spor kamuoyuna açıklamak isteriz ki bu açık bir karalama kampanyasıdır. Bu ve benzeri haberlerin iki gün sonra oynanacak olan takımımız için önemli bir Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde yapılması gerçek niyeti de apaçık ortaya koymaktadır.

"Bilinmesini isteriz ki, yukarıda örnekleri olan başlıklar ve içeriğinde hayal gücü sınırlarını zorlayan satırlarla; spor haberciliğinden çok magazin gazeteciliğini çağrıştıran ve kaynağı belirsiz yabancı internet sitelerine sayfalarını teslim eden bakış açısı Galatasaray'dan daha çok basın etiğine zarar vermektedir. Unutulmasın ki bu anlayış ürünü sayfalar güvenilir olmadıkça okur bulamayacaklardır. Bu konularla ilgili yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyuna saygı ile duyururuz."

Birlikte açıklama yaptılar

Bu arada kavga ettikleri ileri sürülen Milan Baros ve Juan Culio ile dünkü antrenmanda yine Baros'la tartıştığı ileri sürülen Juan Pablo Pino, birlikte açıklama yaparak haberleri yalanladılar.

Galatasaray TV'de canlı yayına katılan Milan Baros, Juan Culio ve Juan Pablo Pino, kendileriyle ilgili basına yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, kafalardaki sorulara açıklık getirdiler.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonunda Culio ile aralarındaki sinirli diyalog fotoğraflara da yansıyan Baros, takım olarak çok yenilgi aldıklarını, kaybettikleri son maçın ardından da üzülmesinin ve sinirlenmesinin normal olduğunu kaydederken, şunları söyledi:

"Özellikle maçı kaybediş şeklimize çok sinirlerdim. Ama takımda kimseyle problem yaşamadım, soyunma odasında yine kimseyle problemim olmadı. Sadece bu şekilde yenildiğimiz için genel olarak sinirliydim. Maç sonunda ise Culio yanıma gelerek beni sakinleştirmeye çalıştı. Sakin olmamı istedi. Söyledikleri de doğruydu. Daha sakin olmalıydım. Kendisiyle aramızda en ufak bir problem yok."

Çıkan haberlerden dolayı basına olan tepkisini de dile getiren Baros, "Medya problem yaratmaya çalışıyor. Hikayeler yazıyorlar ve buna anlam vermiş değilim. Olmayan, gerçekleşmemiş şeyler, gerçekmiş gibi yazılıyor. Basına saygı duyuyorum ve aynı şekilde onlardan da saygı bekliyorum. Olmayan olayların, gerçekleşmeyen şeylerin yazılması beni çok üzüyor ve yıpratıyor. Böyle devam ederse yönetimle konuşup, röportaj vermemek gibi de olabilir, bir tepki koymak istiyorum" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası soyunma odasında Baros'la yumruklaştığı ve hatta yaralandığı şeklinde hakkında haberler çıkan Arjantinli futbolcu Culio, bunların gerçek olmadığını kaydetti.
https://bedava.canadian-forum.com

Galatasaray "kavga" iddiasını yalanladı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Skype Windows Phone 7 söylentilerini yalanladı
» Galatasaray duvar kağıtları
» Kewell Galatasaray'da kalıyor
» Poulsen, Galatasaray'a gelecek mi?
» Galatasaray ilk antrenmanını yaptı