Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Blogger'da css ile renkli kutucuk yapma

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Blogger'da css ile renkli kutucuk yapma Empty
MesajKonu: Blogger'da css ile renkli kutucuk yapma   Blogger'da css ile renkli kutucuk yapma Icon_minitimeC.tesi Ağus. 14, 2010 4:40 pm

Bazen Metinin tam ortasında dikkati çekmek istediğimiz yeri renklendirmemiz gerekir fakat daha Orjinal birşeye gerek duyarız. Örneğin renkli bir Kutucuk. Işte bunu bugün sizlere göstereceğim. Aslında çok basit birşey. CSS yi yazıyorsunuz ve Blogger da kullanmak için de belli bir Satır kullanıyorsunuz. Bu kadar basit aslında. Herneyse, bu kutucuğun Arkaplanını ben sarı yaptım, siz kendinize göre değiştirebilirsiniz tabi. Nasıl değiştirileceğini bilmiyorsanız üzülmeyin, ben anlattım herşeyi aşağıda.

Ilk önce Bloğumuza giriş yapıyoruz. Sonra Kumanda Paneli ne giriyoruz. Ardından Yerleşim'e, sonra HTML'yi Düzenle ye. Şimdi CTRL+F kombinasyonumuzu kullanarak Arama pencerimizi açıp ]]> kodunu buluyoruz ve aşağıdaki kodları ]]> kodunun üzerine yapıştırıyoruz.

Kod:
.kutucuk {
background: #FFFF99;
width: 500px;
height: 40px;
text-align:justify;
overflow: hidden;
position:relative;
}

Kodlarımızı ekledikten sonra Şablonumuzu kaydediyoruz. Bu kadar. Konunuzda kullanmak için aşağıdaki Satırı kullanın:

Kod:
<div class="kutucuk">Blog Doğuhanca</div>

KISA AÇIKLAMA - Ne yaptık?

* Yukarıdaki Satırda kullandığımız id bize CSS mizi yazarken kullandığımız #kutucuk bölümünü gösterir.
* Yukarıdaki Blog Doğuhanca kısmı yerine istediğiniz Metni yazın.
* Yukarıdaki kutucuk yazan yeri CSS nizde değiştirdikten sonra bu Satırdada değiştirebilirsiniz.

KOD AÇIKLAMASI - Ne nedir?
background --> Arkaplanımız (Renk Kodumuz burada)
width --> Kutunun genişliği
height --> Kutunun yüksekliği
text-align --> Kutunun içindeki Yazının geleceği yer (left,right,center,justify)
overflow --> Kutuda taşan yerleri taşmamış gibi göstertir.
position --> Kutunun olduğu yerde kalıp kıpırdamamısını sağlar.

https://bedava.canadian-forum.com

Blogger'da css ile renkli kutucuk yapma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çok Renkli Wallpaper
» OKI'den C910 A3 Renkli Yazıcı
» Renkli iPhone Dönemi Başladı
» Renkli kucuk kutulara yazi nasil mi yazilir ??
» BlackMagic 2.84 [siyah-beyaz fotoğrafları renkli yapın]