Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok Empty
MesajKonu: Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok   Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok Icon_minitimeCuma Ağus. 06, 2010 9:30 pm

Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok 154194

Kadro isteyen sözleşmeli iki bayan öğretmen ile Milli Eğitim Bakanı Çubukçu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Kırklareli'ne yaz tatillerini geçirmek için gelen ve sözleşmeli öğretmen olduklarını iddia eden iki kadın, karşılaştıkları Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sitemde bulundu. Çubukçu, genç öğretmenlere "sözleşmeli öğretmenliği tercih etmeyebilirdiniz" karşılığını verdi.

Bakan Çubukçu, konuşmasının ardından aracına binmek üzereyken Elif Dönmez ve Filiz Küçükhacer isimli iki sözleşmeli öğretmen, kendisiyle konuşmak istediklerini söyledi.

"KADRO BEKLİYORUM"

Elif Dönmez, "Çalıştığım okulda 40 puanla atanan bazı anaokul öğretmeleri ‘Biz emeğimizin karşılığı ile buraya geldik’ diyor. Ben 79 puan almama rağmen hala kadro bekliyorum" diye konuştu.

"HALA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIYORSUNUZ"

Ağrı'da sözleşmeli olarak öğretmenlik yaptığını belirten Filiz Küçükhacer ise "Öğretmenlerimizi, ülkemizde sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler olarak siz bölmediniz mi? Siz sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağınızı söylediniz, fakat hala sözleşmeli öğretmen alıyorsunuz" dedi.

Bu sözler üzerine bakan Çubukçu, "Siz sözleşmeli olarak başvurmayabilirdiniz” dedi.
https://bedava.canadian-forum.com

Çubukçu'dan sözleşmeli öğretmenlere şok
1 sayfadaki 1 sayfası