Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su!

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su! Empty
MesajKonu: Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su!   Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su! Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 7:36 pm

Lüks malikânesinde bir şişe şarapla geleceğin Gates'lerini tavlıyor

Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su! 527146_detay

Yatırımcı Kelly Porter, Silikon Vadisi'nde yaptığı başarılı, alım-satımlar ve yaratıcı iş geliştirme operasyonları ile tanınıyor.
Silikon Vadisi'nin artık heyecan verici olmadığını düşünen Woodside Capital Partners'ın Genel Müdürü Porter kendine yeni av sahası pardon potansiyel fırsatlar bulmakta da oldukça yaratıcı davrandı.

28 MİLYON DOLARLIK MUHTEŞEM MALİKÂNE
Bilişim ve Teknoloji sektörünün geleceğini artık Silikon vadisi'nin dışında hatta küçük şehirlerde olduğuna inanan Kelly Porter, yerel hizmetler sunan ufak ama parlak firmaları buluyor ve sahiplerini göz kamaştıran malikanesine davet ediyor.
Özellikle yetenekli, hırslı gençler tarafından kurulan yeni ve tanınmamış teknoloji firmaları tespit eden Porter hemen harekete geçiyor ve onları 28 milyon dolarlık saray yavrusu misali evinde misafir etmek üzere çağırıyor. Daha kapıdan girişte 1001 Gece Masallarına adım atmış gibi olan gençler belki de hayatlarında ilk defa gördükleri Grand Cru Bordeaux şaraplarını yudumlamaküzere Porter tarafından Sultan Çadırı olarak adlandırılan havuz başındaki özel bölüme alınıyor.

CANLI LinkedIn
Antik bir bronz Neptun heykelinin yanıbaşında yemekten önce ısınma sohbeti gelecekte her iki tarafında faydalanabileceği bir iş ilişkisinin başlangıcı oluyor.
Bir nevi gerçek hayatta yaşanan sosyal ağ kurmayı hedefleyen Porter, LinkedIn sitesinin yaşayan örneği gibi.
Bu toplantıları neden yaptığı sorusuna Kelly Porter'ın yanıtı gayet mantıklı "Artık yatırım alanında rekabet çok çetin. Benim amacım bir adım önde olmak. Büyük bankacılar, yatırımcılar bu gençleri ve onların şirketlerini daha farketmeden ben çoktan onlarla sağlam ilişkiler kurmuş oluyorum.
Bunun dışında sektörün nereye gittiğini artık silikon Vadisinden takip etmek mümkün değil, esas gelecek ve yaratıcılık dışarıda.
Bu gençlerle biraraya gelerek hem iş tarafında hem de tüketici tarafında neler olup bittiğini öğreniyorum. Müşteri ne talep ediyor, firmalar neler yapıyor bilmek istiyorum.
Ayrıca gençlere de kolay kolay bulamayacakları bir fırsat vermiş oluyorm. Benim davetlerim sayesinde hem birbirleri ile tanışıyorlar hem de projelerini tanıtma fırsatı yakalıyorlar. Tanışmaların bir yemek ortamında geçmesi de ayrı bir artı elbette, sonuçta sıkıcı bir ofis oratmında ya da gürültülü bir fuarda konuşmak zorunda kalmıyorsunuz."
Elbette sektörde öngörüleri ve tavsiyeleri ile de para kazanan Porter için yeni olan herşeyi takip etmek istemesi çok da garip değil.

47 yaşındaki Kelly Porter davetleri verdiği ev 1916'da inşa edilmiş ve İngiltere'deki Tudor mimarisinin en güzel örneklerinden örneği Speke Hall'un bir replikası. Porter evin restorasyonu ve tadilatı için milyonlarca dolar harcamış. Malikaneyi eski görkemine kavuşturmak 7 sene sürmüş ve daha ilk günden bu tarz toplantılar düşünülerek restorasyon gerçekleştirilmiş. Porter bu konuda "Her zaman
akıllı ve ilişkilere önem veren kişileri bir araya getirebileceğim bir yerim olsun istedim" diyor.

VAATLERE EVİNDEN ÖRNEK VERİYOR
En son Haziran 17'de düzenlediği davete cep telefonları için yerel hizmetler üretip sunan firmaların sahiplerini, yöneticilerini çağırmış. Davete katılan genç girişimciler onları şarap ve peynirle karşılayan Porter'ın vaad edebileceklerini, duvarları 16. yüzyıldan kalma tablolarla kaplı muhteşem malikaneyi, devasa şarap mahzenini gezerek gözleriyle görmüş oldular.
https://bedava.canadian-forum.com

Teknoloji dünyasının Nuri Alço'su!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Teknoloji Dünyasının En Zekileri
» Üniversitelere teknoloji fakülteleri
» Teknoloji Tam Gaz
» 5 Unutulmuş teknoloji!
» Shrek'in Arkasındaki Teknoloji