Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Benzin yerine güneş enerjisi

2 posters
YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

yerine - Benzin yerine güneş enerjisi   Empty
MesajKonu: Benzin yerine güneş enerjisi    yerine - Benzin yerine güneş enerjisi   Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 3:08 pm

Batman Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Bölümü öğrencileri, enerjisini güneş panellerinden sağlayan uzaktan kumandalı araba prototipi geliştirdi.

Batman Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Bölümü öğrencileri, üniversitenin otomobil atölyesinde öğretim görevlilerinin danışman olarak görev yaptığı çalışma sonucu geliştirdikleri güneş enerjisiyle çalışan uzaktan kumandalı arabanın hızı saatte 30 kilometreyi buluyor.
Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Giray Topal, prototip olarak geliştirilen güneş enerjili aracın büyük bir modele dönüştürüleceğini belirterek, ''TOFAŞ fabrikasıyla görüşme sağlandı. Yazışmalarımız sürüyor. TOFAŞ'ın sunacağı katkı sonrası prototipi daha büyük bir modelde deneme imkanı bularak büyük bir çalışmaya imza atacaklardır'' dedi.
https://bedava.canadian-forum.com
Dark Death
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
Dark Death

yerine - Benzin yerine güneş enerjisi   Empty
MesajKonu: Geri: Benzin yerine güneş enerjisi    yerine - Benzin yerine güneş enerjisi   Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 1:04 am

yapamazlar Wink

Benzin yerine güneş enerjisi
1 sayfadaki 1 sayfası