Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İran'ın Gazze gemileri çark etti

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

İran'ın Gazze gemileri çark etti Empty
MesajKonu: İran'ın Gazze gemileri çark etti   İran'ın Gazze gemileri çark etti Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 2:41 pm

İran, İsrail'in saldırma ihtimalinden dolayı Gazze'ye yardım gemisi göndermeyeceğini açıkladı.

İran'ın Gazze gemileri çark etti 526654_detay

Resmi haber ajansı İRNA'nın haberine göre, İran'ın Filistin İntifada Destekleme Komitesi Genel Sekreteri Hüseyin Şeyhülislam, perşembe günü basına yaptığı açıklamada, 27 Haziran'da İran'dan Gazze'ye gönderilmesi planlanan yardım gemisinin yola çıkmayacağını ve yardımların başka yöntemlerle bu bölgeye gönderileceğini bildirdi.

''İSRAİL YARDIM MESELESİNİ SİYASİLEŞTİRDİ''
Yardım gemilerine yönelik İsrail'in sert ve insanlık dışı uygulamalarını programın iptalinin başlıca nedeni olarak açıklayan İranlı yetkili, "İsrail rejimi, Gazze'de abluka altında kalan insanlara yardım gönderme meselesini siyasileştirdi ve biz bu tür insancıl yardımların siyasileştirilmesine karşıyız, çünkü bizim için her şeyden önemlisi Gazze ablukasının kaldırılmasıdır" diye konuştu.

İsrail'in, Birleşmiş Milletler'e mektup göndererek, İran ve Lübnan gemilerinin Gazze'de bulunmasını ülkesine karşı yapılmış bir savaş sebebi olarak gördüğünü hatırlatan İranlı yetkili, "Bu bahanenin Siyonist İsrail rejiminin elinden almak için Gazze'ye gönderilmek üzere toplanan yardımlar İran'ın adı olmadan başka yollarla bu bölgeye gönderilecek" dedi.

22 HAZİRAN'DA YOLA ÇIKMIŞTI
İran Kızılay yetkilileri, 22 Haziran'da basına yaptıkları açıklamada, 5'i gazeteci 10 kişiden oluşan `Gazze'nin çocukları' adlı bir yardım gemisinin 27 Haziran'da Basra Körfezinden yol çıkarak Mısır'ın Süveyş kanalını kullanıp Gazze'ye doğru yol alacağını bildirmişti.
https://bedava.canadian-forum.com

İran'ın Gazze gemileri çark etti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bulgar bakan çark etti
» Gazze'ye 6 yeni gemi!
» 'Gazze'yi Mısır'a bağlayalım'
» ABD İsrail'i ikna etti
» Google itiraf etti!