Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor !

YazarMesaj
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor ! Empty
MesajKonu: Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor !   Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor ! Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 2:36 pm

Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor ! 142995

“Kardelen Ayşe" olarak tanıdığı Elif öğretmenin sözleri PKK'ya tokat gibi indi. İşte elleri öpülesi öğretmenin o sözleri;

İstanbul Halkalı'da askeri servis otobüsüne yapılan saldırıda şehit düşen askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük'ün eşi Elif Bölük, taziyeleri kabul ettiği kayınpederinin evinde ; "Çok gururluyum, çok onurluyum, şehit eşi olduğum için üzülmüyorum" dedi. Elif öğretmenin öyle sözleri vardi ki PKK'ya yine tokat gibi indi!

Hain saldırının ardından şehit eşi Mehmet Çağlar Bölük'ü dün son yolculuğuna uğurlarken sarf ettiği sözlerle büyük takdir toplayan Elif Bölük, İzmir'in Tire ilçesindeki kayınpederinin evinde taziyeleri kabul etmeye devam etti. Elif öğretmen zaman zaman kendinden geçip doktor kontrolüne alınan, kendisini iyi hissettiği anlarda da şehit eşinin kabrine gidip dua etti.

"BEN KÜRT'ÜM TÜM KÜRTLER TERÖRİST DEĞİL"

Türk bayrağının Doğu'da da Batı'da da inmeyeceğini anlatan Bölük, şunları söyledi:

"Ben de Kürt'üm. Muş'ta doğup büyüdüm, okudum. Orada da Atatürk, Türk bayrağı vardı. Hiç kimse bu insanların hakkını savunuyorum demesin. Bir kaç kişi için konuşsunlar. Bütün Kürtler teröristmiş gibi konuşmasınlar. O kadar yüreklilerse gitsin savaşsınlar. Eşimin alyansının üzerinde kanı var. Onu da gururla boynumdaki kolyemde taşıyorum . Onun kanı yerde kalmayacak. Oğlum yok ama kızım var. Onu da bu vatan uğruna asker yapacağım.

"ONLAR KÜRTLERİ DEĞİL PKK'YI SAVUNUYOR"

Bu saldırıyı yapanlar birer maşa, şerefsiz hain. Onlar ne Kürt ne de Türk. Kızım babasız değil. Artık bu devletin, Türkiye'nin çocuğu . Bu saldırıyı Kürtler yapmadı. Hainler, şerefsizler yaptı. Doğu'ya yatırım yapılmıyor diyorlar. Ama bakın en çok okuyan Tunceli'de. Yapmayın bunu, savunmayın. Onlar Kürtleri değil PKK'yı savunuyorlar. Benim adımı, Kürtlerin adını ağızlarına almasınlar. Bu bayrak inmeyecek. Eşimi silahını çıkaramadan haince vurdular. Bunun öcünü alacak devletim. O kadar da çok askeri var. Bana bakıp biz ne güzel yaptık demesin hainler. Hiç üzülmüyorum"

ÖLMEDEN ÖNCE SON KEZ ARAMIŞ

Şehit Bölük'ün saldırının hemen ardından yaralı olarak lojmandaki eşi Elif'i cep telefonundan aradığı ancak konuşamadığı ortaya çıktı. Şehit Bölük'ün yakınlarına, Mardin'deki görevinin ardından geldiği İstanbul'da, "Rahata erdim. Tek hayalim güzel bir ev ve araba almak" dediği öğrenildi. Şehit Bölük'ün on gün sonra da tatile çıkmayı planladığı, bunun niçin seyahat acentalarına başvurmayı planladığı belirtildi. Şehit Bölük'ün ayrıca asker olması nedeniyle eşiyle aralarında geçen konuşmalarında, "Bir gün
şehit olursam. Kendi başıma Eylül'le dimdik dur" diye nasihatta bulunduğu öğrenildi . Şehit Bölük'ün, otobüsteki patlamadan hemen önce de her zaman oturduğu yere değil de arkadaşıyla konuşmak için yerini değiştirip başka bir koltuğa oturduğu belirtildi.
https://bedava.canadian-forum.com

Eşim Şehit Onlar Hayvan Gibi Ölüyor !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Siirt'te çatışma: 2 asker ve 3 korucu şehit
» Tarım Hayvan İlanları
» Evde hayvan beslemenin püf noktaları
» 197 günde 65 şehit
» Türkiye'nin 26 Yılda Verdiği Şehit Sayısı