Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Facebook'taki son mesaj

YazarMesaj
Sonsuzluğa
ForumdiziniSüperModeratör
ForumdiziniSüperModeratör
Sonsuzluğa

Facebook'taki son mesaj  Empty
MesajKonu: Facebook'taki son mesaj     Facebook'taki son mesaj  Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 11:49 am

'2 ayda 37 şehit ama kimin umrunda...'

Facebook'taki son mesaj  220620101224151281218_3

Hain saldırıda yaşamını yitiren asker kızı Buse'nin yürek yakan facebook yazıları...

Hainlerin saldırısında 4 askerle birlikte 17 yaşındaki Buse de hayatını kaybetti. Atatürk hayranı olan Buse internette, “O Masmavi Gözlere bir kez olsun bakabilmek için nelerimi vermezdim ki” adlı bir grup kurmuştu. 7 bin kişinin üye olduğu grupta Atatürk’ü ne kadar çok sevdiğini anlatıyor, ’Ayağının tozu olsam o gurur yeter bana Atam’ diyordu... Bir yazıda ’En büyük hedefim sana ulaşmak’yazmıştı ve Buse en çok istediği Ata’sına ulaştı...

Henüz 17 yaşındaydı Buse... Haftasonu yapılacak LYS sınavına hazırlanıyordu . Sınav için babasıyla birlikte her sabah İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’ndaki hazırlık kursuna gidiyordu. Dün de sabah erkenden kalkmış, kursa gitmek için servise binmişti. Ölüm onu serviste yakaladı. Belki de başını otobüsün camına dayayıp geleceği ile ilgili hayaller kuruyordu.Vücuduna saplanan şarapnel parçaları ile hayatını kaybetti. Babası Ünal Sarıyağ saldırıda hafif yaralandı.

LGS’ye hazırlanıyordu

Oysa bu yıla çok umutlu başlamıştı Buse. Eğitim öğretim yılı başında Sarıyer’deki Kemal Demir Onaran Lisesi’nden kaydını aldırıp, “Yeni bir başlangıç deyip” Küçükçekmece’deki Sabahattin Zaim Lisesi’ne geçmişti. Okulda ve arkadaşları arasında da çok aktifti.

Vatanseverliği ve girişimci kişiliği ile tanınıyordu. Ünlü müzik grubu Tokio Hotel’in hayranıydı. Okulda tiyatro grubuna katılmış ancak provalar çok geç saatte bittiği için üniversiteye giriş sınavını engeller diye gruptan çıkmak zorunda kalmıştı.

Atatürk aşığı ve vatansever

Vatansever bir askerin kızı olarak büyüyen Buse, çocukluğundan itibaren hayranlık beslediği Atatürk için de internette gruplar kurdu. Kurduğu “O Masmavi Gözlere bir kez olsun bakabilmek için nelerimi vermezdim ki” grubunda 6 bin 700 üyesi var. Yine kendisinin kurduğu “Atatürkçü Gençler Kulübü (A.G.K.)” grubunda da 2 bin üye vardı. Buse bu gruplarda sık sık yazılar ve fotoğraflar yayınlıyordu.

’Başım dik yürüyeceğim’

* Ayağının tozu olsam o gurur yeter bana Atam. Şu an en büyük hedefim ne biliyor musun? “SANA ULAŞABİLMEK” kimi gülüp geçse de buna ben inanıyorum, mühim olan da bu değil mi zaten?

* Bence hiç olmadık olamadık; en başta Atamızın ilke ve inkılaplarına karşı çıkan , milletvekillerinin Atamızla dalga geçtiği bir partiyi başımızda bulunduruyoruz =(

* Ben senden öğrendim; inanmayı, umutla bağlanmayı, kendine güveni ve kararlı olmayı...

* Ve bunları yaparken senin aydınlattığın yolda kim ne derse desin sapmadan başım dik bir şekilde yürüyeceğim... Çünkü ben senin önderliğinde yetişen Türk evladıyım...
* “2 ayda 37 şehit. Ama kimin umurunda Gazze’nin durumu kötüyken!”

Çekingen hanımefendi

Okulunda çok sevilen Buse “çekingen”
ve “hanımefendi” olmasıyla tanınıyordu.

Facebook'taki son mesaj  220620101721355383397_3

Facebook'taki son mesaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twitter’da 20 milyarıncı mesaj!
» Twitter'a Gömülü Mesaj Desteği Geldi
» Bu yazdığın kaçıncı mesaj?