Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İsrail, ABD'den yeni silahlar istedi

YazarMesaj
Dark Death
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
Dark Death

İsrail, ABD'den yeni silahlar istedi Empty
MesajKonu: İsrail, ABD'den yeni silahlar istedi   İsrail, ABD'den yeni silahlar istedi Icon_minitimePerş. Haz. 10, 2010 12:20 am

Gazze’ye yardım konvoyuna gerçekleştirilen kanlı baskından sonra Ortadoğu’daki tek müttefiki Türkiye’yi de karşısına alan İsrail, muhtemel bir savaş ihtimaline karşı ABD’den yeni silahlar istedi

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak da ayrıca acil durumda kullanılacak silah stoklarının yarı yarıya artırmayı istediklerini açıkladı.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Haaretz'in Tel Aviv yönetiminin ABD'den yeni silah talep ettiği yönündeki haberi dünya basınında bugün geniş yankı buldu. İngiliz Independent gazetesi, bu talebin yardım gemisi baskınından sonra geldiğine dikkat çekti.

Savunma Bakanı Barak geçen hafta yaptığı ABD ziyareti sırasında talebi Washington’a iletti.

Independent, silah ve cephane talebinin, İsrail’in bölgede kısa vadede yeni bir savaş beklentisine girdiğine dair endişelere yol açtığını bildirdi.

Gazete, talebin, Gazze’ye yardım gönüllülerine düzenlenen kanlı baskın nedeniyle uluslararası kamuoyunun İsrail’e baskı yaptığı bir döneme rastladığına da dikkat çekti.

Habere göre İsrail, acil durum stokunu yüzde 50 artırmak üzere ABD’den 1.2 milyar dolarlık yeni silah talebinde bulundu. Talep edilen silahlar arasında cephane, roket, bomba ve zırhlı araçlar bulunuyor.

Tel Aviv ayrıca ABD’den, JDAM diye bilinen ve uydu üzerinden yönetilebilen güdümlü bombalardan istedi. İsrail, “Müşterek Doğrudan Taaruz Mühimmatı” olarak da adlandırılan bu gelişmiş bombaları 2006'da Lübnan ve 2008'in sonlarında da Gazze saldırılarında kullanmıştı

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Haaretz'in Tel Aviv yönetiminin ABD'den yeni silah talep ettiği yönündeki haberi dünya basınında bugün geniş yankı buldu. İngiliz Independent gazetesi, bu talebin yardım gemisi baskınından sonra geldiğine dikkat çekti.

İsrail, ABD'den yeni silahlar istedi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İsrail'e halterde darbe
» Alman politikacı göçmenlere zeka testi istedi
» Rijkaard'dan yeni sezonda yeni sistem
» İsrail'e 'Vur' izni
» Erdoğan'dan İsrail'e 4 şart