Bedava Canadian Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bedava Canadian Forum

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Google adsense ilgili öneriler

2 posters
YazarMesaj
Sonsuzluğa
ForumdiziniSüperModeratör
ForumdiziniSüperModeratör
Sonsuzluğa

Google adsense ilgili öneriler Empty
MesajKonu: Google adsense ilgili öneriler   Google adsense ilgili öneriler Icon_minitimePaz Nis. 18, 2010 11:16 pm

Arkadaşlar, adsenseden düzenli, sürekli ve hatrı sayılır gelir elde ettiğim birkaç sitem var. Bu işten sizin de kazanmanızı istiyorum, bilgilerimi paylaşmam, bana hiç bir kayıp yaşatmaz, tam aksine size yardımcı olabilmek bana mutluluk verir. O yüzden tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle şunu çok fazla duymuşsunuzdur: Adsenseden iyi miktarlar kazanabilmek için yabancı dilde (özellikle ingilizce) bir siteniz olacak. Evet ne yazık ki ben de bunu söylüyorum. Sitenin dili ingilizce olmalı. Çünkü Türk reklamverenler genelde kontör çalma firmalarıdır ve her sitede çıkarlar verdikleri reklamın konusuyla alakası olmayan Türkçe sağlık sitelerinde bile. Ve tık başı 0.01 oranında para verirler ki bu çok komik bir rakam.
Benim dili ingilizce olan otomobiller ve oto kiralama ile ilgili bir sitem var. 3-4k hiti var ve geliri günlük ortalama 9-10 dolar. Bu da ayda 300 dolar yapar, bizim şartlarımız için gayet iyi para. Bu parayı sürekli kazanabilmek ve hiti kaybetmemek için her gün yaptığım işlem: sitenin içeriğiyle ilgili(otomobil oto kiralama oto markaları yeni araba haberleri vesaire..) yabancı sitelerden 5-6 yazı buluyorum biraz ingilizce bilgim var, bu sayede bazı cümleleri değiştiriyorum ya da siliyorum. Bi iki cümle de kendimden ekliyorum. Bu şekilde özgün bir yazı oluyor. Benzersiz(özgün yazılar) google indexlenme ve hit alma açısından önemlidir. (bunu ingilizce bilmeden de yapabilirsiniz). Yapmamız gereken sadece özgün yazılar oluşturup siteye yollamak değil. Bu konu ile ilgili do-follow bloglar bulup oralara yorum atmanız gerek. En önemli şeylerden biri budur: Günde 4-5 siteye (yorum atacağınız yazının konusu sitenizin konusuna benzer olacak) kısa kısa yorum atmanız yeterlidir. Bu şekilde etkili backlink alırsınız pagerank değerinize yansır. Üst sıralara çıkmaya başlarsınız ve ziyaretçileriniz artar.

Özetlemek gerekirse; yazımı baştan sona yine okuyun zaten kısa yazdım
Not: Örnek verdiğim içerik(otomobil sitesi örneği) kendi sitemdir ve gerçek tecrübemdir. Tabii şunu da bilin, sadece otomobil değil, bir çok konuda konuda: özellikle sağlık, epilasyon, turizm gibi iyi kazandıran sektörlerle ilgili siteler açıp, tavsiye işlemleri yapabilirsiniz.
ZaLiM
ForumdiziniAdmin
ForumdiziniAdmin
ZaLiM

Google adsense ilgili öneriler Empty
MesajKonu: Geri: Google adsense ilgili öneriler   Google adsense ilgili öneriler Icon_minitimePaz Nis. 18, 2010 11:23 pm

Teşekkürler adsense kullananlar için güzel bilgi
https://bedava.canadian-forum.com

Google adsense ilgili öneriler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Google adsense destek
» Google adsense zenginleri
» Herşeyi ile Google Adsense
» Google Adsense Optimize ip Uçları
» Google Adsense’den Banlanma Nedenleri